Top Sport

Сари по мега-голот на Дибала: Каде еб.но шутираш од таму?

Маурицио Сари признава дека прво бил скептичен при веќе славниот гол на Пауло Дибала во вчерашниот дуел од Лигата на шампиони со Атлетико.

Аргентинецот постигна неверојатен гол од луд агол за да обезбеди 1:0 победа над Атлетико и да го гарантира првото место на „бјанконерите“.

„Дибала постигна гол кој никој не би го советувал да се обиде. Првото нешто што ми дојде на умот беше: ’Зошто еб.но шутраш од таму?’. Но, тоа беше неверојатно. Техничката изведба беше совршена“, вели Сари.

„Мајсторија“ на Пауло Дибала! (видео)

Scroll to Top