Мохамед Салах, вчера против Челси постигна брилијантен гол во 53 минута, со кој ја зголеми предноста на својот тим на 2:0. Покрај голот внимание привлече и начино на кој Египѓанецот го прослави голот.

„Не знам зошто направаив така. На тоа прво се сетив бидејќи вежбам јога“, изјавил Салах по натпреварот.

„Секогаш влегувам внатре и се обидувам со надворешна, а овој пат се решив за силен шут бидејќи далечината беше голема“, го објаснил потоа и постигнувањето на голот Салах.

Ливерпул со победата над Челси се вратија на челната позиција со бод повеќе од Манчестер сити.