Top Sport

Седумте „парчиња“ на Ливерпул (ВИДЕО)

По низата разочарувачки домашни резултати, Ливерпул го „здроби“ Марибор со 7:0 на гостувањето во Словенија во некарактеристично напаѓачки натпревар за тимот на Јирген Клоп, кој нормално беше воодушевен од претставата на „црвените“.

Погледнете ги сите седум гола на Ливерпул.

Scroll to Top