Top Sport

Шмит по само пет месеци ги напушти Волфсбург

Мартин Шмит си поднесе оставка од позицијата тренер на Волфсбург по само пет месеци на чело на „волците“.

50-годишниот Шмит го замени Андриес Јонкер на „Фолксваген арената“ во септември 2017 со двегодишен договор, но не успеа да донесе подобри резултати за клубот. Волфсбург се на 14. место во Бундеслигата, и ги очекува тешка борба за опстанок.

„Би сакале да му заблагодариме на Мартин Шмит за работата која ја заврши и му посакуваме сè најдобро, професионално и лично“, изјави генералниот директор на клубот, Тим Шумахер.

AnimeFreak animefreak site: The Promised Neverland Episode 12

4Anime 4anime online: One Piece (https://4anime.biz/m/rOj) Episode 971

Scroll to Top