Top Sport

Синот на Дрогба во Генган

Синот на легендарниот фудбалер на Челси Дидие Дрогба, Исак, во иднина ќе игра за младите категории на Генган, соопшти францускиот клуб.

Исак Дрогба на овој начин тргна по стапките на својот татко, која за Генгам одигра 50 натпревари пред да се пресели во Олимпик Марсеј, а потоа и во Челси каде се промовира во еден од најдобрите напаѓачи во светот.

Легендарниот Дрогба, кој со Челси стана и европски шампион, се уште е активен како фудбалер. Тој е член на Феникс екипа која се натпреварува во втората лига на САД.

AnimeDao re zero animedao: DARLING in the FRANXX (Dub) (https://animedao.nl/m/rqnK) Episode 24

AnimeTV 1 anime tv: The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full

Scroll to Top