Top Sport

Тен Хаг интервенирал и го убедил Де Јонг да пристигне на „Олд Трафорд“?

Во Манчестер јунајтед се сигурни дека пред крајот на преодниот рок ќе го добијат својот најпосакуван фудбалер, Френки де Јонг, тврди каталонскиот „Спорт“, откако лично интервенирал менаџерот Ерик Тен Хаг и го убедил својот порнешен фудбалер од Ајакс во проектот на „Олд Трафорд“.

dobivaj vesti na viber

Англиските и шпанските медиуми тврдеа дека Барселона и Јунајтед се согласиле на трансфер од сума од 63 милиони фунти, но дека 25-годишниот Де Јонг одбива да замине од Каталонија, но најверојатно проблемот е во 25-те милиони евра во плати кои му ги должи Барселона.

Според „Спорт“, Тен Хаг го убедувал Де Јонг лично и порачал на првите луѓе на Јунајтед да не се откажуваат од трансферот додека не се реши проблемот со неисплатените плати.

sunwin

sunwin web sunwin web game sunwin

sunwin tài xỉu

tải sunwin

sun win

Scroll to Top