Тите се повредил прославувајќи го голот на Кутињо (Видео)

Бразилскиот селектор Тите се повредил додека го прославувал првиот гол на својот тим против Костарика. Во моментот кога Кутињо во 91.минута го совлада Кејлор Навас, селекторот влетал не теренот, паднал и се повредил.

„Малку го истегнав мускулот, ги скинав влакната. Сакав да прославам со играчите, но морав многу внимателно да се вратам на клупата“, рекол Тите.

За повредата на селекторот „вина“ има и резервниот голман Едерсон, кој без намера го турнал додека трчал зад него.

Бразли ја победи Костарика со 2:0, со головите на Кутињо и Нејмар, постигнати длабоко во судиското надополнување на времето и ја оствари првата победа на светското првенство.

Тите е вториот селектор што се повредил на овој мундијал, пред три дена Англичанецот Герет Саутгејт, славејќи го голот на Хари Кејн, исто така во 90.минута, го повредил рамото.