Top Sport

Трагедија го потресе Балканот, фудбалер загина во Босна и Херцеговина

Мерсед Пудиловиќ (32), фудбалер на нисколигашки клуб во Босна и Херцеговина, загина во тешка несреќа што се случи во рудник во близина на Тузла.

Пудиловиќ играше за НК „Младост Суха“, нисколигаш во Босна и Херцеговина.

Токму овој клуб се прости од него.

„Нашиот тим беше погоден од навистина тажни вести. Во несреќен случај животот го загуби играчот на нашиот клуб, Мерсед Пудиловиќ-Таран. Немаме доволно зборови да ја опишеме оваа тага и болка што нè зафати по веста дека Таран повеќе не е меѓу нас. Во име на управата, играчите и навивачите изразуваме најдлабоко сочувство до семејството“, се наведува на официјалната фејсбук-страница на „Младост“.

 

Текстот Трагедија го потресе Балканот, фудбалер загина во Босна и Херцеговина е превземен од МАКФАКС.

Scroll to Top