Top Sport

Тренерот на Раднички со најпростачката прес-конференција во историјата (видео)

По мечот од српската Суперлига меѓу Напредак од Крушевац и Раднички од Ниш, која заврши со 1:2 победа за гостите, тренерот на Раднички, Ненад Лалатовиќ ја одржа дефинитивно најпростачката прес-конференција што сме имале шанса да ја видиме.

Лалатовиќ прво во текот на мечот покажа среден прст кон ложата на стадионот кон управата на клубот каде што работеше во минатото, и кога беше запрашан од ПР-агентот на Напредок на прес-конференцијата кому тоа било упатено, тој одговори со прашањето: „Ти ли ми го пцуеше детето“.

На прес-конференцијата имаше и еден навивач на Напредак, по што почна шоуто, кое всушност да не го прераскажуваме можете да го погледнете и слушнете подолу. Инаку, човекот кој се обидува да го смири Лалатовиќ е тренерот на Напредак, Милорад Косановиќ.

Scroll to Top