Top Sport

Ваков пенал не сте виделе, ремек дело (Видео)

Името Норик Авдалајан речиси и да не значи ништо во европскиот фудбал, но младиот фудбалер заслужено „преку ноќ“ стана славен.

Напаѓачот на вториот тим на Рубин Казањ, во младинската лига на руската република Татарстан, изведе пенал каков што досега не е виден.

Авдалајан со салто наназад ја испрати топката зад грбот на противничкиот голман.

Scroll to Top