Ја нарекуваат наследничка на Ванда Нара (сопругата на Мауро Икарди кој од Интер премина во ПСЖ), Серија А и „Џузепе Меаца“ остана без сексипилната Нара, но затоа Интер доби нова „бомба“ – згодната Агустина Гандолфо, девојката на аргентинскиот напаѓач, Лаутаро Мартинез.

Помирно ќе биде сега во Управата на Интер, Ванда нема да води жолчни расправи со челниците на „нероазурите“, па нејзиното место ќе го заземе манекенката и инфлуенсерка која му стана девојка на Лаутаро откако ги спои токму менаџерката на Икарди.

Поради љубовта, Агустина го остави факултетот, па од Аргентина се пресели во Италија за да биде покрај саканиот.

Поради провокативните фотки на Инстаграм, на социјалната мрежа ја следат близу 400.000 корисници.

Погледнете ја:

View this post on Instagram

Non c’è niente al mondo che vorrei di più di te. ✨

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on

View this post on Instagram

#VamosArgentina 🇦🇷

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on

View this post on Instagram

Dame verano todo el año 😻

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on

View this post on Instagram

Hasta la próxima 🇦🇷♥️

A post shared by Agustina (@agus.gandolfo) on