Top Sport

Верати едноставно не може без цигарите

Ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Марко Верати очигледно не може да ги остави цигарите, откако папараците го „уловија“ со цигара во рака во придружба на неговата девојка Џесика Аиди и моделот на „Викторијас сикрет“, Изабел Гулар и нејзиниот свршеник Кевин Трап во Сен Тропе.

dobivaj vesti na viber

Бидејќи фудбалот во Франција е суспендиран до септември, а Пари Сен-Жермен ќе игра во Лигата на шампионите во август, тие имаа доволно време за краток одмор.

27-годишниот Италијанец е во врска со Аиди од минатото лето, набргу по неговиот развод со Лаура Ѕаца.

Ова не е првпат Верати да биде забележан со цигара во устата, откако во 2016 година сопругата на соиграчот Маркињос објави фотографија од него во кафеана случајно на својот Инстаграм профил.

Scroll to Top