Top Sport

Верона и Венеција шокирани во Купот на Италија

Верона и Венеција доживеаја рана елиминација откако загубија од второлигаши во Купот на Италија. Верона бидејќи важеше за огромен фаворит, но доживеа срам на „Бентегоди“ откако загуби со 1:4 од Бари.

dobivaj vesti na viber

Сериозен удар доживеа и Венеција која лани беше дел од италијанската елита. Овој тим загуби на домашен терен со Асколи со 2:3.

Scroll to Top