Top Sport

(Видео) Кристенсен го шокира „Бернабеу“, Винисиус ги врати работите на почеток

Фудбалерите на Реал Мадрид и Барселона го играат „Ел Класико“ на стадионот „Сантијаго Бернабеу“, во рамките на 32.коло во Примера. Реал во овој натпревар влезе со осум бодови повеќе од Барселона.

Стартот на мечот им припадна на гостите од Барселона. Кристенсен во шестата минута го шокираше „Сантијаго Бернабеу“. Данецот ја искористи лошата проценка на голманот Лунин и го постигна 300. гол за Барселона во пресметките со Реал.

Две минути подоцна Винисису промаши чиста шанса.

Во 18.минута Винисису изедначи од пенал. Претходно Лукас Васкез со прекрасен дрибликнг го осфрли од игра Кансело, а потоа се закачи за ногата на Кубарси.

Scroll to Top