Top Sport

(Видео) Промашување на сезоната – Од еден метар промаши празен гол

Астон Вила и Ливерпул одиграа 3:3 во претпоследноот коло на „Вила Парк“ во Бирмингем.

Колумбиецот Дуран со два гола во финишот на натпреварот не дозволи Ливерпул да слави на „Вила Парк“.

Натпреварот го обележа Бразиелцот Диего Карлос, во 36.минута од еден метар не успеа да ја спроведе топката во празната мрежа.

Scroll to Top