Џек Вилшир можеби се мачеше со повредите оваа сезона и слабо играше за Вест хем, но очигледно не ја загубил желбата за натпреварување, откако имаше брутален старт при домашен тренинг со својата сопруга Андријани.

Англичанецот нема играно од октомври поради повреда на бутниот мускул, и на домашниот тренинг, неговата сопруга успеа да му ја „сопре“ тактиката, пред тој да стартува непотребно грубо со две нозе одзади, оставајќи ја сопругата на тревата.

Тој потоа се извини на сопругата: „Фрустрацијата од изолацијата излезе, но да бидам фер, топката е тука да се освои. Андријани навистина те сакам“.

 

View this post on Instagram

 

The frustration of isolation coming out, but to be fair the ball was there to be won @andriani_wilshere love you really 😘

A post shared by Jack Wilshere (@jackwilshere) on