Top Sport

За Кулибали не се доволни 80 милиони евра

Понудата на Манчестер јунајтед од 80 милиони евра за Калиду Кулибали била одбиена од Наполи, кои инсистираат минимум 100 милиони евра за дефанзивецот, тврди „Скај спорт Италија“.

За Кулибали се заинтересирани и Ливерпул и Пари Сен-Жермен, но француските медиуми тврдат дека тој повеќе би сакал трансфер во ПСЖ отколку во Премиер лигата. Според „Скај спорт“, Јунајтед понудиле огромни 80 милиони евра за Сенегалецот.

Минатата година, претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис тврдеше дека одбил понуда од 120 милиони за Кулибали, најверојатно повторно од „Олд Трафорд“.

Scroll to Top