Top Sport

Жоао Педро со луди „ножички“ донесе четврто реми во низа за Каљари

Каљари се врати за 1:1 реми со Торино, нивни четврти нерешен резултат во последните четири кола во Серија А, за да ги поминат Џенова на Горан Пандев на 18. место на табелата, но сепак, на два поени од безбедната зона.

Гостите стигнаа до водство на „Сардења арената“ со автоголот на Андреа Карбони во 31. минута, пред Жоао Педро да обезбеди поен во 53. минута од мечот со апсолутно прекрасен гол. Со ова Бразилецот со италијански пасош уште еднаш му покажа на селекторот Роберто Манчини дека треба да смета на него за баражот за пласман на СП против Македонија во март.

Торино сега се 13. со 19 освоени поени, додека Каљари имаат 10, два помалку од Специја на 17. место и ист број на поени како претпоследната Џенова.

Standings provided by SofaScore LiveScore

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao To Your Eternity

english anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

animedao AnimeDao Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

watch animes Attack on Titan Final Season

watch anime online How NOT to Summon a Demon Lord Ω

Scroll to Top