Top Sport

Александар Петровиќ, нов тренер на Куманово

Александар Петровиќ е именуван за нов тренер на кошаркарскиот клуб Куманово. Петровиќ доаѓа на местото на Игор Михајловски, кој пред неколку дена поднесе оставка на функцијата поради здравствени причини.

Петровиќ е поранешен тренер на МЗТ, Пелистер и Карпош Соколи.

Куманово сезонава покрај во домашното првенство се натпреварува и во БИБЛ-лигата. Дома досега Куманово по четири кола има по две победи и порази, а во БИБЛ има победа и два порази.

фото/ekipa.mk

Scroll to Top