Top Sport

Џордан уловил сабјарка од 200 килограми (Фото)

Мајкл Џордан, според многумина најдобриот во историјата на кошарката, никогаш не ја криел својата страст кон голфот. Ова му стана главено хоби откако ја заврши кариерата, но малку е познато дека тој е одличен во риболовот.

На турнирот во Морхед Сити Џордан со својата посада уловил риба сабјарка тешка 200,6 килограми.

Импресивниот подвиг на Џордан и посадата не бил доволен ниту за пласман во најдобрите три посади. На првото место завршила посадата која уловила сабјарка тешка 224 килограми.

Натпреварот ќе треа и утре, Џордан и посадата имаат шанси да завршат меѓу најдобрите три посади.

Победникот на овој турнир ќе заработи милион долари.

Yosuga no Sora Episode 12 at KissAnime kissanime official

Watch Sleepy Princess in the Demon Castle Episode 6 (https://gogoanime.be/m/1OAp/ep-6) at website https://gogoanime.be gogoanime haikyuu to the top

Scroll to Top