Шпанија на полувремето од финалето на СП во Кина има предност од +12 против Аргентина, но на Интернет вистински хит стана кошот кој го постигна Виктор Клавер на загревањето пред стартот на големата пресметка.

Пред крајот на тренингот, Клавер го направи овој потег само за публиката. Која секако му е благодарна.