Top Sport

На Дончиќ му „пукна филмот“ (Видео)

Лука Дончиќ со добрите игри во подготвителниот период најавува добра сезона за себе и својот тим Далас Маверикс. Далас, изминатата ноќ ги победија Лос Анџелес Клиперс 102:87, а Дончиќ за 20 минути на теренот забележал 15 поени, 13 скока и 3 асистенции.

Словенецот бил и актер на инцидентот што можел да се претвори во тепачка, која ја спречиле играчите на двата тима.

По еден дуел Дончиќ и дебитантот од Клиперс, Теренс Ман се „фатиле за гуша“.

Погледнете:

Scroll to Top