Top Sport

(Видео) Навивачите на Работнички ги натераа навивачите да го соблечат дресовите

Кошаркарите на Работнички, во СРЦ кале, доживеаја пораз од тимот на Феникс 79:87. Работнички по 10 рунди во домашното првенство има скор 6-4.

Четвртиот пораз во десеттито меч сезонава предизвика големо незадоволство кај навивалите на Работнички.

По натпреварот „Сити Парк Бојс“ ги посторија играчите, им се обратија со навредливи зборови и со порака дека не се достојни да го носат дресот на Работнички.

Потоа побара од нов да ги соблечат дресовите и да соблечат дресовите.

Видео/ mkd.mk

Scroll to Top