Канаѓанката Јуџин Бушар е една од најубавите тенсерки на сите времиња, а на задоволство на обожувателите таа често знае да направи фото сесии за рекламни кампањи или за разми магазини.

Последната понуда која ја прифатила Бушар е онаа на познатиот спортски магазин „Sport Illustrated“.

Бушар има 23 години, нема освоено ВТА титула во кариерата, а најголем успех и е пласман во финалето на Вимблдон во 2014 година. Истата година, која е најдобра во нејзината кариера таа играше во полуфиналето на Австралија опен и Ролан Гарос.

Во 2014 година таа го имаше најдобриот пласман, на 20.октоври на ВТА листата се најде на петтото место. Во моментов Бушар е 103. на ВТА листата.