Top Sport

Беретини го „сруши“ покривот (видео)

Првото коло на челенџ турнирот во Брест, Франција, донесе еден невообичаен инцидент, откако Италијанецот Матео Беретини за малку ќе го го срушеше покривот на арената.

Во мечот со Русинот Константин Кравчук, во петтиот гем од првиот сет, топчето удира во покривот, и дел од работите паѓаат до Кравчук. За среќам никој не беше повреден.

Беретини го доби мечот со 6:4/4:6/7:6(3).

Scroll to Top