Top Sport

Британците имаат нов ММА херој (видео)

Минатиот викенд во Ливерпул се оддржа ММА евент „Кејџ вориорс“, во кој најголемо внимание предизвика домашната ѕвезда Педи Пимблет со фантастичен потег.

23-годишниот Пимблет го победи 22-годишниот грчки борец Алексис Савидис со фантастичен потег додека беше „притиснат“ на мрежата – скокна на противникот и го преврте по што го натера да се предаде.

Scroll to Top