Top Sport

Енди Мареј загуби во финалето, но доби дрес од Кристијано Роналдо

Враќањето на Енди Мареј на тениските терени помина без победнички трофеј, но барем доби посебен подарок – потпишан дрес на Јувентус од Кристијано Роналдо.

Поранешниот светски број 1, Мареј не успеа да биде подготвен за Австралија опен, откако беше позитивен на КОВИД-19, по што реши да настапи на АТП Челенџ турнирот во северна Италија, каде што загуби од Иља Марченко.

„Благодарам на Кристијано за дресот, бидејќи сум навистина голем фан. Не можев да гледам твој меч, но наместо тоа ти пратив еден од моите рекети“, изјави Мареј.

The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 13 at AnimePlanet sword art online alicization anime planet

Attack on Titan Season 3 (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/OqOL) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com. See more hunter x hunter kissanime

Scroll to Top