Top Sport

„Го мразам еб….т тенис“

Тенисерот од Казахстан Александар Бублик е познат по својот темперамент и неконвенционалниот стил на игра имал нов испад на АТП турнирот од серијата 250 во Монпелје.

dobivaj vesti na viber

Во текот на мечот со Хенри Лакосонен не можел да се контролира, го пцул тенисот.

„Е..но мразам тенис, го мразам од се срце. Е..но го мразам тенисот, е..но е најодвратен од сите спортови. Го мразам денот кога морам да играм. Мразам да се борам.“

Интересно е што Бублик го добил со пресврт мечот со Лаксонен.

Александар Бублик има 22 години, а во моментов се наоѓа на 54 место на АТП листата.

Scroll to Top