Top Sport

Кирјос повторно го нападна Ѓоковиќ

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос уште еднаш на социјалните мрежи го нападна најдобриот играч во светот Новак Ѓоковиќ.

Кирјос никогаш не го „мирисал“ Ѓоковиќ, а константно го критикува поради организацијата на „Адрија турнејата“.

„Мислам дека не направив ништо погрешно. Жал ми е за оние што се заразија со коронавирусот. Да бидам искрен не чувствувам дека сум виновен поради тоа што луѓе се заразија во текот на „Адрија турнејата“. Мислам дека е „лов на вештерки“ она што е напишано потоа. Како за сите проблеми можете да обвините само еден човек“, им изјавил Ѓоковиќ на медиумите во САД.

„Застрашувачки е колку луѓето не се во состојба да ја прифатат одговорноста. Како група на лабатроси“, напишал Кирјос.

 

KissAnime kissanime2: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 38 (https://kissanimeonline.com/m/gdLB/ep-38)

GoGoAnime gogoanime25: Attack on Titan Final Season (https://gogoanime.be/m/RzD2) Episode 16

Scroll to Top