Top Sport

Лигата на нации ќе се игра во „балони“

Овогодишното издание на одбојкарската Лига на нации ќе се одржат во еден или два „балони“. Причина за ваквата одлука на Светската одбојкарска федерација (ФИВБ) е пандемијата со коронавирусот.

Планот е во „балонот“, да се играат натпреварите по групи, исто така во „балон“ ќе се игра и завршниот турнир.

Иако ќе се играат турнири во „балони“, планот на ФИВБ е да се одигра ист број натпревари како и претходно, станува збор за 130 натпревари во машка и женска конкуренција.

Watch The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 5 (https://animeplanet.cc/m/1oRQ/ep-5) at website https://animeplanet.cc. See more food wars anime planet

Watch Black Clover Episode 122 at website https://crunchyrollfree.com. See more best free anime on crunchyroll

Scroll to Top