Дуелот Грузија-Украина на Јасар Догу турнирот во борење во слободен стил заврши со боксерска пресметка на двата тима, вклучувајќи ги и тренерите.

Мечот од полуфиналето во категоријата до 79 килограми помеѓу Грузиецот Зураб Ербоцанашвили и Украинецот Хасан Закариев го предизвика хаосот, откако украинскиот борач реши да му подели „шамар“ на Грузиецот, кој врати со боксови, а потоа се вклучија и тренерите на двајцата борач.