Top Sport

ММА борец забележа победа па го нападна судијата

ММА борецот од Обединетите Арапски Емирати, Ахмад Ал Дармаки, направи не една туку две гупави работи поради што остана без победата.

Ал Дармаки на ОАЕ Вориорс 12 настанот одлично ја одработи својата борба против Богдан Кириленко. Во финишот на првата рунда тој успеа да го фати за врат противникот и со „давање“ да го натера судијата да ја прекине борбата.

Потоа Ал Дарнаки започна со своите глупости, не престана да го „дави“ Кириленко, поради што еден од најдобрите судии во ММА Марк Годард, морал да употреби сила за да ги раздвои борците. Откако го разделија од противникот лутиот Ал Дарнаки започна да го турка судијата.

Потоа борецот од ОАЕ започнал да ја слави победата, но прославата кратко траела бидејќи судијата решил да го дисквалификува.

 

Watch Wandering Witch: The Journey of Elaina (Dub) Episode 2 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime official site

Watch One Punch Man 2nd Season (Dub) Episode 10 (https://funimationfree.com/m/J79Y/ep-10) at website https://funimationfree.com. See more funimation cost

Scroll to Top