Top Sport

Неповикана гостинка на мечот на О’Саливен, тој и дозволи да ја уфрли црната кугла (Видео)

Рони О’Саливен, еден од најдобрите снукер играчи на сите времиња, повторно се најде во центарот на вниманието за време на Отвореното првенство на Англија во Барнсли.

За разлика од случајот со патиките, кога поради повреда на скочниот зглоб, О’Саливен не носеше адекватни обувки, сега вниманието го привлече поради неповикана гостинка.

Една госпоѓа во текот на третата рунда од неговиот со Жангом Јонгом се приближи до масата и започна да трча околу неа. Тогаш Англичанецот и ја даде штеката за да ја погоди црната кугла.

„Навистина сакав да ја погоди црната кугла“, рекол Рони О’Саливен.

„Не знаев што да направам кога ми кажа дека дошла тука на џогинг. И реков: „Тогаш дојди тука и продолжи, а откако ќе истрчаш можеш да се обидеш да одиграш еден потег кога веќе си тука“. Мислев дека момците од обезбедувањето ќе реагираат грубо, со некаков старт како во рагби. Во тој случај би можеле да ја убијат. Ја спасив од дуел како во рагби“, дополнил славниот играч на снукер.

О’Саливен го победи својот ривал од Кина со 4:1 и обезбеди дуел со Џон Хигинс кого го победи со резултат 4:3.

Scroll to Top