Top Sport

Познат ММА борец влече автомобил со заби

Босанскиот ММА борец Ермин Јунузовиќ попознат како Ерко Јун важи за еден од најсилните борци на овие простори.
Тој на Инстаграм објави видео на кое со заби влече автомобил марка „bmw“.

Ерко Јун пред 3 години почна професионално да се бори, а пред тоа името го изгради како фитнес модел и актер. На социјалните мрежи има 6 милиони следбеници.

Scroll to Top