Top Sport

Ролан Гарос и Вимблдон по стапките на Австралија опен?

Вимблдон и Ролан Гарос ќе го следат примерот на Австралија опен, кога станува збор за задолжителната вакцинација на учесниците.

„Можно е Ролан Гарос и Вимблдон да се решат да го следат овој тренд, да ги условат учесниците со вакцинација“, објави „Форбс“.

Ваквите одлуки најмногу ќе го погодат Новак Ѓоковиќ и неговиот поход кон рекордниот гренд слем.

Ѓоковиќ не открива дали е вакциниран, коментирајќи ја одлуката на Австралија опен, тој изјавил дека не му се допаѓа што директорот на турнирот ги условува учесниците.

Пред неколку дена таткото на Ѓоковиќ, рекол дека доколку тој се прашува тогаш Новак не би требало да игра во Мелбурн.

watch anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 8

watch anime dub AnimeHeaven One-Punch Man

english dubbed anime AnimeHeaven Naruto: Shippuden

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 Part 2

Attack on Titan Episode 17

Scroll to Top