Top Sport

Шарапова наместо со рекет, со боксерски ракавици и тоа на песок (видео)

Кај руската тенисерка ништо не е невозможно. Откако го остави тенискиот рекет, се испроба и во боксот, ама само на тренинг и тоа на песок.

Одработи серија удари, работата со рацете и е одлична.

Сепак, не сакаше да се префорсира.

Погледнете како изгледаше тоа:

Scroll to Top