Top Sport

Три медали и четврто место за борачите на јуниорската Балканијада

Македонија е четврта репрезентација на Балканското првенство за јуниори во Бурса, Турција.

Борачите во борба за бронзениот медал загубија од Романија, откако претходно во полу-финалето беа поразени од Турција, која подоцна го освои златниот медал.

Јуниорската Балканијада Македонија ја заврши со три освоени медали (два сребрени и еден бронзен). Сребрени медали освоија Елмедин Сејфулаху и Минир Реџепи, а Рамадан Мустафовски освои бронза.

фото/ipon.mk

Scroll to Top