Top Sport

(Видео) Ѓоковиќ направи забава во соблекувалната: пред да го земе трофејот славеше со тимот со позната песна

Новак Ѓоковиќ осмипат во кариерата го доби пехарот наменет за играчот што годината ја завршува на првото место на АТП-листата.

Српскиот тенисер прослави со познатата песна „Гвантанамера“, а со него танцуваше целиот тим.

Пред да му биде доделена наградата, тој танцуваше во соблекувалната со тимот, а потоа тоа го направи низ целиот тунел пред да излезе по трофејот.

Нему му беше потребна само една победа за да го обезбеди овој трофеј и релативно лесно стигна до него.

Новак се јави во живо на „Инстаграм“, а потоа, непосредно пред да излезе на теренот, ги поздрави фановите.

Текстот (Видео) Ѓоковиќ направи забава во соблекувалната: пред да го земе трофејот славеше со тимот со позната песна е превземен од МАКФАКС.

Scroll to Top