Top Sport

ЗОИ: Ридзек предводеше 1-2-3 подиум во комбинација

Актуелниот светски шампион, Јоханес Ридзек стигна до првото злато за Германија во нордиска комбинација голема скокалница-10 километри, предводејќи ги своите сонародници Фабијан Рисле и Ерик Френцел во импресивна 1-2-3 победа во Пјонгчанг.

Ридзек беше само петти по ски скоковите на „Алпенсија“ ски-центарот, меѓу Френцел и Рисле, но на крајот беше најбрз на трката на 10 километри за златото.

За Френцел ова е втор медал во Пјонгчанг, откако тој триумфираше на малата скокалница-10 километри.

WCOStream mickey and the roadster racers wcostream: One Piece (Dub) (https://wcostream.cc/m/mWJ) Episode 693

AnimeTV animetv jp: Tokyo Ghoul (https://animetv.cc/m/Eyl) Episode 12

Scroll to Top