Top Sport

ЕХФ парично ја казни Македонија со 2.000 евра

Европската ракометна федерација (ЕХФ), парично ја казни македонската репрезентација, по првиот меч на Европското првенство. Македонската ракометна федерација, во касата на ЕХФ, ќе мора да уплати 2.000 евра.

Македонските репрезентативци, слично како и во минатото, се казнети поради чорапите. На дуелот со Словенија, репрезентативците не носеле исти чорапи.

Македонија, вечерва, ќе го одигра вториот меч на ЕП. Од 18 часот во Дебрецин, противник на Македонија ќе и биде Црна Гора.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime streaming Tokyo Revengers

AnimeHeaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

AnimeHeaven Dragon Ball Super (Dub)

watch anime free Bleach

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 7

Scroll to Top