Top Sport

Голманот Ѓукановиќ е подобро

Веб-порталот „Балкан-хендбол“ објавува дека состојбата на српскиот голман Славиша Ѓукановиќ е значително подобрена по срцевиот удар кој го доби на тренинг со својот тим Аикс.

„Тој е буден, свесен и комуникативен“, се вели во изјавата на луѓе блиски до голманот од болницата во Марсеј.

Ракометниот свет беше шокиран од веста дека 38-годишниот Ѓукановиќ, кој беше замена за Дарко Станиќ во српската ракометна репрезентација, и кој од 2002 година игра во Франција, се наоѓа во тешка состојба по колапсот на тренинг. Француските медиуми дури објавија дека тој паднал во кома.

Голманот Ѓукановиќ добил срцев удар на тренинг!

Scroll to Top