Top Sport

Грузиско засилување за Еурофарм Работник

Македонскиот суперлигаш Еурофарм Работник се засили со искусниот Грузиец, Рати Мсквилидѕе, кој игра на позицијата десен бек.

Во Битола, Мсквилидѕе ќе дебитира во дуелот од шампионаот против Прилеп во сабота. Мсквилидѕе е репрезентативец на Грузија, а пред да дојде во Македонија, настапувал тимови од Србија, Турција, Исланд, Иран.

Своето деби за тимот на Еурофарм Работник ќе го има на првенствениот дуел против Прилеп, в сабота. Еурофарм Работник се наоѓаа на втората позиција со два бода помалку од лидерот Пелистер.

Scroll to Top