Top Sport

Кадетите го одработија првиот тренинг во Полска

Кадетската ракометна репрезентација на Македонија пристигна во Плоцк, Полска, каде што од утре учествуваат на  силниот меѓународен турнир.

Покрај Македонија и Полска, на турнирот настапуваат и Чешка и Белорусија. Македонија утре го почнува турнирот со мечот против Белорусија.

27.10. (18:00) Македонија – Белорусија

28.10. (13:00) Македонија – Полска

29.10. (11:00) Чешка – Македонија

Scroll to Top