Голманката на Вардар, Амадин Лејно, ја има најдобрата одбрана во четвртото коло, во Лигата на шампионките.

Вардар, во саботата, играше против Ларвик, победи 30:27, а најзаслужна за триумфот беше токму француската репрезентативка која имаше 20 одбрани. Една од нив, во самиот финиш на мечот, според ЕХФ е најдобра во ова коло.

Топ 5 одбраните може да ги погледнете на следниот линк