Top Sport

ЛШ: Кил на чекор до четврт-финалето по убедливата победа кај Сегед

Актуелниот шампион во ракометната Лига на шампиони, Кил е многу блиску до пласман во четврт-финалето, откако на гостувањето кај Пик Сегед стигнаа до убедлива 33:28 (21:13) победа предводени од фантастичниот голман, Никлас Ландин.

Бундеслигашот имаше доминантно прво полувреме во кое направија предност од дури осум гола, која подоцна домаќинот не успеа да ја надополни и покрај камбекот предводен од нивниот голман Мирко Алиловиќ.

Сандер Сагосен постигна осум гола за Кил, Харалд Реинкинд додаде шест, додека за домаќините најефикасен беше Богдан Радивојевиќ со шест постигнати гола.

Attack on Titan Episode 25 at AnimeDao weathering with you animedao

My Hero Academia Season 2: Hero Notebook Episode Full at AniWatch aniwatch

GoGoAnime

Scroll to Top