Top Sport

Подмладената Македонија и покрај поразот покажа квалитет против Португалците (Фотогалерија)

Ракометната репрезентација на Македонија по подолд период ја почувствува горчината на поразот (23:29) на домашен терен, но, помладениот тим на Кире Лазаров покажа дека има потенцијал на дуелот против Португалците. Имаше предност од еден гол по 45 минути од мечот (20:19), а потоа неколку наивни грешки придонесоа поразот да достигне и шест гола разлика. Сепак, далеку од тоа дека разочараа.

dobivaj vesti na viber

Искуство се добива токму на вакви натпревари, а Македонија сѐ уште е во игра за пласман на ново големо натпреварување.

Фото: Игор Паневски/Топспорт.мк

Scroll to Top