Top Sport

Абердин

Миовски номиниран за фудбалер на годината во Шкотска

Репрезентативецот на Македонија, Бојан Миовски е еден од четворицата номинирани за фудбалер на сезоната во Шкотска. Миовски блеска оваа сезона …

Миовски номиниран за фудбалер на годината во Шкотска Прочитај повеќе

Два гола и една асистенција за Миовски во шкотската Премиерлига

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски продолжува да „тресе“ за Абердин во шкотската Премиерлига, откако го предводеше својот тим до 4:0 победа …

Два гола и една асистенција за Миовски во шкотската Премиерлига Прочитај повеќе

(Видео) Миовски со гол во 100. минута спаси реми за Абердин против Сент Мирен

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски повторно беше херој за неговите Абердин, откако со гол од пенал во 100. минута од мечот …

(Видео) Миовски со гол во 100. минута спаси реми за Абердин против Сент Мирен Прочитај повеќе

(Видео) Миовски ја тресеше мрежата на шампионот Селтик

Абердин не успеа да го изненади фаворизираниот Слетик, во второто коло, во шкотската Премиер лига. Актуелниот шампион, како гостин, победи …

(Видео) Миовски ја тресеше мрежата на шампионот Селтик Прочитај повеќе

(Видео) Миовски со гол се врати во тимот на Абердин

Фудбалерите на Абердин, во пријателски натпревар, го совладаа англиски Чарлтон со 3.2. Во тимот на Абердин се врати македонскиот репрезентативец, …

(Видео) Миовски со гол се врати во тимот на Абердин Прочитај повеќе

Џабе прекрасниот гол на Миовски, Абердин не успеаја да влезат во финалето на Шкотскиот лига куп

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски продолжи со одличните настапи за шкотскиот Абердин, но не успеа да ги однесе до финалето на …

Џабе прекрасниот гол на Миовски, Абердин не успеаја да влезат во финалето на Шкотскиот лига куп Прочитај повеќе

Scroll to Top