Поранешниот Ф1 возач Зутил го уништи Мекларенот од милион евра

Поранешниот Формула 1 возач, Германецот Адријан Зутил го „здробил“ својот Мекларен Сена ЛМ супер-автомобил при сообраќајна несреќа во Монако, целосно …

Поранешниот Ф1 возач Зутил го уништи Мекларенот од милион евра Прочитај повеќе