Top Sport

Алисон Феликс

Сидни Меклафлин со нов светски рекорд, Алисон Феликс испиша историја

Сидни Меклафлин го освои златниот медал на 400 метри со пречки на Светското првенство во атлетика во Јуџин, САД, со …

Сидни Меклафлин со нов светски рекорд, Алисон Феликс испиша историја Прочитај повеќе

Алисон Феликс најави крај на кариерата

Легендарната американска атлетичарка, Алисон Феликс, по завршувањето на сезоната ќе се пензионира. Седумкратната олимписка шампионка одлуката ја соопшти на социјалните …

Алисон Феликс најави крај на кариерата Прочитај повеќе

Scroll to Top