Top Sport

Англија – фудбалска репрезентација

(Видео) Германците ја добија Франција, Англија подобра од Шкотска и покрај автоголот на Мегваер

На лошата серија на германската фудбалска репрезентација и дојде крај по отказот кој го доби селекторот Ханси Флик, откако во …

(Видео) Германците ја добија Франција, Англија подобра од Шкотска и покрај автоголот на Мегваер Прочитај повеќе

(Видео) Не се само Балканците – Шкотланѓаните жестоко ја исвиркаа англиската химна

Иако исвиркувањето на националната химна на вашите фудбалски ривали се смета за грд потег, кој вообичаено се поврзува со балканските …

(Видео) Не се само Балканците – Шкотланѓаните жестоко ја исвиркаа англиската химна Прочитај повеќе

(Видео) Младите Англичани во финалето на Европското првенство

Англија стигна до 3:0 победа над Израел за пласман во финалето на Европското првенство до 21 година, обезбедувајќи голема пресметка …

(Видео) Младите Англичани во финалето на Европското првенство Прочитај повеќе

(Видео) Ентони Гордон ги однесе Англичаните во полуфинале на ЕП до 21 години

Aнглија ќе игра против најголемот изненадување Израел во полуфиналето на Европското младинско првенство, откако голот на ѕвездата на Њукасл, Ентони …

(Видео) Ентони Гордон ги однесе Англичаните во полуфинале на ЕП до 21 години Прочитај повеќе

Милевски со извинување за нацијата: Јас сум најодговорен за поразот

Македонскиот селектор, Благоја Милевски немаше изговор за катастрофалниот 7:0 пораз од Англија во квалификациите за Европското првенство во 2024 година …

Милевски со извинување за нацијата: Јас сум најодговорен за поразот Прочитај повеќе

(Видео) И резервите почнаа да стрелаат – Калвин Филипс за 6:0 против Македонија

Македонија го прими и шестиот гол на „Олд Трафорд“ во Манчестер, иако Герет Саутгејт ги повлече првите ѕвезди во игра. …

(Видео) И резервите почнаа да стрелаат – Калвин Филипс за 6:0 против Македонија Прочитај повеќе

Ристовски мораше да биде заменет по страшниот судир со глави со Кејн

Иако успеа јуначки да го заврши првото полувреме, македонскиот капитен Стефан Ристовски не можеше да го стартува второто полувреме против …

Ристовски мораше да биде заменет по страшниот судир со глави со Кејн Прочитај повеќе

(Видео) Македонија во нокдаун, Англичаните имаат убедливи 3:0 по 45 минути

Иако беше тешко да се очекува дека Македонија може да направи подвиг на „Олд Трафорд“ по болниот домашен пораз од …

(Видео) Македонија во нокдаун, Англичаните имаат убедливи 3:0 по 45 минути Прочитај повеќе

(Видео) Сака постигна прекрасен гол, Македонија губи со 2:0

Англија ја покажа својата моќ против Македонија, постигнувајќи втор гол за 2:0 водство пред крајот на првото полувреме од квалификацискиот …

(Видео) Сака постигна прекрасен гол, Македонија губи со 2:0 Прочитај повеќе

Scroll to Top